Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W niedziele około godziny 10:30 Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z JRG 15 została zadysponowana do zawalonej kamienicy na ulicy Wrzesińskiej (rejon JRG 5). Po dojeździe na miejsce rozpoczęto monitorowanie naruszonej konstrukcji budynku przy użyciu tachimetru.

Była to kamienica remontowana, niezamieszkała, w której w momencie zdarzenia nie powinni przebywać ludzie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, SGPR „Warszawa-9” nie dysponował w tym dniu zespołami poszukiwawczymi z psami o specjalności gruzowiskowej, zadysponowano zespoły z psami z SGPR Poznań oraz OSP Modlin. W oczekiwaniu na przyjazd psów poszukiwawczych sprawdzono strukturę gruzowiska przy użyciu kamery wziernikowej. Gruzowisko zostało sprawdzono przez trzy psy, które nie oznaczyły osób poszkodowanych na gruzowisku. Miejsce zdarzenia po sprawdzeniu zostało przekazane inwestorowi w celu zabezpieczenia uszkodzonej konstrukcji budowlanej.

Tekst: st. kpt. Damian Wałpuski

Zdjęcia: st. kpt. Stankowski, st. kpt. Wałpuski