Młody bohater

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 10:59 do Punktu Alarmowego JRG 17 wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym rurociągu z gazem. Do zdarzenia zadysponowano z JRG 17: GBA-Rt 3/16/2,5 , GCBA 5/32/2,5, SLRr z Zastępcą Dowódcy Jednostki oraz z JRG 14: GBA-Rt 3/16/4,2 i GCBA 5/36/5. 

 Po przyjeździe na miejsce zdarzenia KDR zastał kierownika budowy, który poinformował, iż podczas prowadzonych wykopów został uszkodzony rurociąg średniego ciśnienia z gazem.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozstawieniu dwóch kurtyn wodnych w celu ograniczenia emisji gazu. W trakcie oczekiwania na przyjazd Pogotowia Gazowego ewakuowano mieszkańców pobliskich domów i zamknięto ruch na ulicy Baletowej. Podczas prowadzonych działań przez Pogotowie gazowe cały czas monitorowano stężenie gazu przy użyciu detektora wielogazowego. Zastępy pozostały na miejscu do czasu całkowitego zlikwidowania zagrożenia i naprawy uszkodzonego rurociągu. 

W działaniach trwających około 3 godziny brało udział 16 strażaków. 

Tekst: sekc. Łukasz Góral

Zdjęcia: kpt. Przemysław Girgiel