Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Od 10 lutego 2020 r. warszawscy uczniowie, którzy spędzą czas wolny od zajęć szkolnych w mieście będą mogli skorzystać z wielu atrakcji programu "Zima w mieście".

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy przygotowała w tym okresie dla dzieci szereg zajęć o charakterze edukacyjno-wychowawczym. Spotkania z dziećmi stołecznych szkół i przedszkoli będą odbywały się w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych KM PSP m.st. Warszawy, podczas których strażacy omówią zagrożenia z którymi można się zetknąć w trakcie zimowego wypoczynku.

Szczególnie atrakcyjne dla młodych mieszkańców stolicy są spotkania organizowane w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego 2 oraz w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych nr 6 i 13, w których strażacy poprowadzą zajęcia wykorzystując symulatory zagrożeń pożarowych. Dzięki tym warsztatom dzieci i młodzież wczesnoszkolna mogą dowiedzieć się np. jak może dojść do pożaru w kuchni podczas przygotowywania posiłku, dlaczego używając otwartego ognia należy zachować szczególną ostrożność i dlaczego warto zamontować w domu czujkę dymu i tlenku węgla.

Zajęcia w ramach programu "Zima w mieście" potrwają do końca ferii zimowych.

Zapisy na zajęcia organizowane w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego 2 można dokonać pod nr tel.: /22/ 596 74 44 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapisy na zajęcia organizowane w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych nr 6 i 13 można dokonać bezpośrednio kontaktując się z daną JRG. Poniżej dane teleadresowe Jednostek:

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6
ul. Marymoncka 89/91
01-813 Warszawa
tel. 22 596 70 60
fax. 22 596 79 06
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 13
ul. Strażacka 141
04-455 Warszawa
tel. 22 596 71 30
fax. 22 596 79 13
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Opracowanie: MO.

Zdjęcia: MO.