Aktualności

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 22 sierpnia odbył się 7. Bieg Zdobycia PAST-y w którym uczestniczyli funkcjonariusze KM PSP m. st. Warszawa w składzie st. kpt. Jarosław Białas z JRG 6, kpt. Dariusz Bilski z JRG 4 oraz str. Daniel Nowacki z KP PSP w Legionowie. 

Bieg Zdobycia PAST-y już po raz siódmy zorganizowało Miasto Stołeczne Warszawa i AKTYWNA WARSZAWA wspólnie z wieloletnim partnerem – Fundacją Polskiego Państwa Podziemnego. To wydarzenie sportowe co roku upamiętania bohaterskie walki z okupantem o zdobycie siedziby Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej, które zakończyły się wygraną powstańców 20 sierpnia 1944 roku. Strażacy zdobyli dziewięć pięter budynek PAST-y w pełnym umundurowaniu bojowym. W ten sposób uczcili pamięć o poległych bohaterach  Powstania Warszawskiego. 

Tekst: mł. asp. Maciej Krysiński

Zdjęcia: st. kpt. Jarosław Białas