Ćwiczenia

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 30.10.2020 r. w ramach doskonalenia zawodowego odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego- Warszawa 7.

W dniu dzisiejszym odbyły się ćwiczenia SGRWN Warszawa 5 poza województwem, na jeziorze Powickim.

W dniu 05.10.2020 r., na zmianie III z JRG1 odbyły się ćwiczenia mające na celu usprawnienie działań przy wykorzystaniu zapory elastycznej oraz ograniczania rozlewów substancji ropopochodnych na akwenach wodnych.

SGRWN

W dniu dzisiejszym członkowie grupy SGRWN „WARSZAWA 5” udali się na dodatkowe ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego.

Ćwiczneia duża pompa

W dniach 23-25.09.2020 r. na każdej zmianie służbowej w JRG1 odbyły się ćwiczenia z przyczepą pompową P450/2 GNIOTPOL.

W dniach 21-23.09.2020 r. w ramach doskonalenia zawodowego odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego- Warszawa 7.

W dniu 22.09.2020 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 przeprowadzili ćwiczenia doskonalące z gaszenia pożarów wewnętrznych na bazie kontenerów znajdujących się na terenie JRG 2.

SGRWN

W dniu 22 września 2020 roku nurkowie MSWiA z JRG 1 doskonalili swoje umiejętności z zakresu pływalności w Jeziorze Piaseczno.

SGRWN

W dniu 10 września 2020 roku nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 odbyli ćwiczenia w Zalewie Żyrardowskim.

W czwartek na Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 odbyły się ćwiczenia z samoratowania strażaków z wysokości.

SGRWN

W dniu 08.09.2020 o godzinie 5:53 SGRWN Warszawa 5 została zadysponowana do zabezpieczenia "Drugiego Pułku Wojsk Inżynieryjnych Inowrocław", podczas  budowy mostu pontonowego  na rzece Wisła.

W dniach 17-19.08.2020 na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 odbyło się szkolenie z zakresu wentylacji taktycznej obiektów wielokondygnacyjnych oraz dokonywania przecinek podczas pożarów dachów i poddaszy. W szkoleniu brali udział funkcjonariusze wszystkich zmian JRG 3.

Ćwiczenia SGRWN

W dniu 11 sierpnia 2020 roku nurkowie z JRG 1 odbyli ćwiczenia nurkowe w Jeziorze Łęsk na terenie bazy nurkowej Kulka.

W sobotę strażacy z JRG nr 1 realizowali program szkoleniowy z zakresu udzielania pomocy osobom tonącym. Ćwiczenia odbywały sie na Wiśle pomiędzy mostem Łazienkowskim a portem Czerniakowskim.

Ćwiczenia SGRWN

W dniu dzisiejszym nurkowie z JRG 1 odbyli ćwiczenia doskonalące w powiecie legionowskim, w gminie Wieliszew, w miejscowości Janówek Pierwszy.

Ćwiczenia odbyły się w dniach 19 - 21 lipca na Wiśle w rejonie budowy mostu Południowej Obwodnicy Warszawy. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy z JRG 12 mających uprawnienia stermotorzysty. Uprawnienia stermotorzysty są niezbędne podczas prowadzenia akcji na wodzie przy pomocy jednostki pływającej.

W dniu 15 lipca 2020 r. na terenie bazy paliw Orlen Aviation Sp. z o.o. przy ulicy Bennetta w Warszawie - w obszarze chronionym JRG 9, odbyły się ćwiczenia, w których udział brały zastępy z JRG 9, JRG 2, JRG 14 oraz JRG 17.

Ćwiczenia Ratunek! Ratunek! Ratunek!

Za nami kolejne zajęcia doskonalenia zawodowego dla strażaków KM PSP m. st. Warszawy dotyczące radzenia sobie na wypadek wystąpienia trudnych sytuacji podczas działań w strefie.

W ramach doskonalenia zawodowego na terenie JRG 5 przeprowadzono szkolenie teoretyczne oraz praktyczne na temat „Dekontaminacja prowadzona przez strażaków PSP"

ratownictwo-wodno-nurkowe

W dniach 05.03.-07.03.2020r. nurkowie kierujący pracami podwodnymi grupy SGRWN „WARSZAWA 5” udali się na coroczne warsztaty doskonalenia technik nurkowania.