Aktualności

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Rok 2020 minął w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 pod znakiem intensywnych działań, które wpisały się w szeroko pojęte bezpieczeństwo oraz walkę z koronawirusem. Strażacy wyjeżdżali do 1197 zdarzeń, w tym 114 pożarów, 972 miejscowych zagrożeń w tym 249 zdarzeń o charakterze chemicznym i 111 alarmów fałszywych.

Partner w służbie, ratownik, przyjaciel, a przede wszystkim członek rodziny – CWANIAK
Niestety dziś dobiegł koniec psiego życia naszego wojownika. Pomimo ciężkiej choroby nie poddawał się. Od maja zmagaliśmy się z padaczką, która we wrześniu okazało się, że była spowodowana glejakiem. Pomimo tak ciężkiej choroby nie dawał się i do ostatniego dnia był szczęśliwym psem.

W dniu dzisiejszym w gabinecie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji przejścia na emeryturę mł. bryg. w st. spocz. Krzysztofa Jakubiaka, który po 42 latach owocnej pracy w pożarnictwie przeszedł na emeryturę.

24 grudnia 2020 roku zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny wraz z mazowieckim komendantem wojewódzkim PSP st. bryg. Jarosławem Nowosielskim oraz komendantem miejskim PSP m. st. Warszawy st. bryg. Leszkiem Smuniewskim oraz bryg. Markiem Piekutowskim dyrektorem gabinetu komendanta głównego PSP odwiedzili warszawskie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej.

Do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 dotarł kolejny transport środków ochrony indywidualnej przekazany przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych przekazał na potrzeby jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu m. st. Warszawy, asortyment niezbędny do działań podczas epidemii koronawirusa.

W dniu 02.12.2020 r. mł. ogn. Marcin Szcząchor w trakcie powrotu ze służby był świadkiem wypadku na DK nr 2. Samochód osobowy z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia ciała i zostały przetransportowane do szpitala.

Od dnia 28.11.2020 Strażacy posiadający tytuł Ratownika Medycznego pomagają personelowi medycznemu w Szpitalu MSWiA w Warszawie. Do pomocy w zwalczaniu skutków pandemii COVID-19 skierowano w pierwszej kolejności 24 funkcjonariuszy z całego kraju wśród nich są również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawa.

11 listopada 2020 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych PSP na terenie woj. mazowieckiego odbyło się uroczysta zmiana służby, podczas której miało miejsce podniesienie flagi państwowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach, które są integralną częścią naszego kalendarza plakatowego na 2021 rok.

Mianowanie nowego Zastępcy Dowódcy JRG 10

Dnia 1 października 2020 r w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 odbyła się zbiórka, podczas której Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy st. bryg. Leszek Smuniewski mianował st. kpt. Łukasza Satałę na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10.

W dniach 24-25 września 2020 roku w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej odbyła się konferencja „Prewencja społeczna PSP na terenie woj. mazowieckiego”.

W dniach 21-25.09.2020 roku w Nowym Sączu zorganizowano szkolenie specjalistyczne z zakresu organizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych i technik ratowniczych w działaniach SGPR. Szkolenie realizowane było przez Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

11 września 2020 roku w Parku Skaryszewskim w Warszawie miała miejsce uroczystość pod Pomnikiem Pamięci Polaków Ofiar Ataku na World Trade Center.

W dniu 22 sierpnia odbył się 7. Bieg Zdobycia PAST-y w którym uczestniczyli funkcjonariusze KM PSP m. st. Warszawa w składzie st. kpt. Jarosław Białas z JRG 6, kpt. Dariusz Bilski z JRG 4 oraz str. Daniel Nowacki z KP PSP w Legionowie. 

SGRWN

W dniu dzisiejszym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 brała udział w zabezpieczeniu imprezy „Cud nad Wisłą”.

Uroczysta zmiana służby

W dniu 03 sierpnia 2020 r.  w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 odbyła się uroczysta zmiana służby. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawa st. bryg. Leszk Smuniewski mianował mł. bryg. Piotra Antonowicza na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 oraz powierzył pełnienie obowiązków Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 mł. bryg. Adamowi Krysiukowi.

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 dnia 3 sierpnia 2020 r. odbyła się uroczysta zmiana służby.