Aktualności

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Od dnia 28.11.2020 Strażacy posiadający tytuł Ratownika Medycznego pomagają personelowi medycznemu w Szpitalu MSWiA w Warszawie. Do pomocy w zwalczaniu skutków pandemii COVID-19 skierowano w pierwszej kolejności 24 funkcjonariuszy z całego kraju wśród nich są również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawa.

Do pomocy personelowi szpitala KM PSP w Warszawie oddelegowała: mł. asp. Macieja Krysińskiego z JRG 6, st. str. Adama Jaskulskiego z JRG 10 i str. Artura Majkę z JRG 16. Zadania z jakimi przyszło im się mierzyć są niezwykle trudne, ramie w rami z personelem medycznym walczą o każde życie ludzkie, które jest zagrożone przez wirus SARS-Cov2, a doświadczenie jakie zostanie po tej "Misji" będzie bezcenne tak jak bezcenne jest ludzkie życie.  

Tekst i Zdjęcia: Strażacy Ratownicy Medyczni