Aktualności

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 02.12.2020 r. mł. ogn. Marcin Szcząchor w trakcie powrotu ze służby był świadkiem wypadku na DK nr 2. Samochód osobowy z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia ciała i zostały przetransportowane do szpitala.

Jako jeden z pierwszych osób, które się zatrzymały by pomóc był mł. ogn. Marcin Szcząchor z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6. Bez wachania podjął się akcji ratunkowej i koordynowania działań. Wydobył osobę poszkodowaną z rozbitego pojazdu, udzielił pierwszej pomocy, zawiadomił służby ratunkowe, a następnie cały czas monitorował stan obu poszkodowanych do momentu przybycia pierwszych zastępów z OSP Sinołęka. Jego postaw zasługuje na najwyższe słowa uznania.

mł. ogn. Marcin Szcząchor jest kolejnym przykładem, że strażakiem jest się przez cały czas, a nie tylko bywa. Gratulujemy tak bohaterskiej postawy. 

Tekst: mł. asp. Maciej Krysiński

Zdjęcia: OSP Sinołęka