Aktualności

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 dotarł kolejny transport środków ochrony indywidualnej przekazany przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych przekazał na potrzeby jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu m. st. Warszawy, asortyment niezbędny do działań podczas epidemii koronawirusa.

Zadaniem strażaków z JRG 6 było podzielenie środków oraz przekazywanie ich do Jednostek podległych Komendzie Miejskiej PSP m. st. Warszawa. Funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 od początku pandemii koronawirus aktywnie uczestniczą w jego zwalczaniu. W lutym 2020 r. na potrzeby Komendy Wojewódzkiej PSP wyprodukowali płyny do dezynfekcji powierzchni oraz do dezynfekcji rąk wg. wytycznych WHO. Jako Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego bierze czynny udział w akcjach mających na celu minimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Akcje mają charakter interwencyjny taki jak dezynfekcja pomieszczeń, pojazdów, oraz prewencyjny w postaci szkoleń z prawidłowego zakładania oraz bezpiecznego rozbierania ubrań ochronnych po kontakcie z koronawirusem. 

Tekst: mł. asp. Maciej Krysiński

Zdjęcia: KW PSP