Aktualności

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu dzisiejszym w gabinecie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji przejścia na emeryturę mł. bryg. w st. spocz. Krzysztofa Jakubiaka, który po 42 latach owocnej pracy w pożarnictwie przeszedł na emeryturę.

Pan mł. bryg. w st. spocz. Krzysztof Jakubiak służbę w pożarnictwie rozpoczął  1 sierpnia 1978 r., w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Sochaczewie na stanowisku dowódcy plutonu. Dalsza ścieżka zawodowa poprowadziła go do Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego
w Skierniewicach, gdzie przez 5 lat pracował jako starszy inspektor d/s. ppoż.
Z dniem 1 stycznia 1993 r. został mianowany do pełnienia służby w KM PSP m.st. Warszawy, gdzie jego strażacka droga biegła dalej od objęcia stanowiska dowódcy sekcji po stanowisko dowódcy zmiany w JRG-2.

Od 1 stycznia 1998 r. Pan Krzysztof Jakubiak pełnił służbę na stanowiskach starszego oficera, a następnie starszego specjalisty w codziennym rozkładzie czasu służby, wykonując zadania z zakresu spraw obronnych oraz prowadzenia spraw kadrowo-mobilizacyjnych i archiwum warszawskiego garnizonu straży pożarnej.

Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy wyraził słowa ogromnego uznania dla profesjonalizmu Pana Krzysztofa Jakubiaka, dla jego oddania i poświęcenia wymogom służby oraz wieloletniego przywiązania do naszej komendy.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy st. bryg, Leszek Smuniewski wraz z zastępcą st. bryg. Bogusławem Majchrzakiem oraz Naczelnik Wydziału Kadrowego mł. bryg. Anna Zielińska.

Opracowanie: MO.

Zdjęcia: Piotr Danielewicz KM PSP m.st. Warszawy.