Ćwiczenia

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu dzisiejszym nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 przeprowadzili rozpoznanie akwenu wodnego.

Ćwiczenia z zakresu zapoznania się ze zbiornikiem wodnym zostały przeprowadzone w Radzyminie, na terenie zalanych glinianek. W ramach zapoznania z obiektem sprawdzono możliwości prowadzenia działań z zakresu ratownictwa wodnego, możliwości wodowania łodzi oraz wykorzystywania zbiornika wodnego przez okolicznych mieszkańców. Po wykonaniu działań na powierzchni odbyto nurkowanie zwiadowcze celem zapoznania się z ukształtowaniem terenu pod wodą. W wyniku zbadania okazało się, iż akwen posiada w miarę równomierne ukształtowanie dna. W rozpoznaniu brał udział zastęp SRW Iveco.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Łukasz Kochanowski