Ćwiczenia

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 22.09.2020 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 przeprowadzili ćwiczenia doskonalące z gaszenia pożarów wewnętrznych na bazie kontenerów znajdujących się na terenie JRG 2.

 Celem zajęć było pokazanie różnych technik operowania prądami gaśniczymi wody, przypomnienie zasad wejścia do budynku i poruszania się w nim. Zajęcia podzielone zostały na dwie części. W pierwszej części każdy z uczestników podawał wskazany przez instruktora prąd gaśniczy. Druga część zajęć polegała na prawidłowym wejściu do budynku, odnalezieniu osoby poszkodowanej, dotarciu do źródła ognie i podaniu prądów gaśniczych. Zajęcia poprowadzili instruktorzy zmianowi mł. asp. Paweł Grzędziński oraz mł. asp. Maciej Krysiński. 

Tekst: mł asp. Maciej Krysiński

Zdjęcia: mł. ogn. Karol Fidor