Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 16.02.2020 r. o godz. 14:48 do Punktu Alarmowego JRG-9 wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. Wolfganga Amadeusza Mozarta 10. Do akcji zadysponowano trzy zastępy z JRG9: GBA-Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5 oraz SD 31. Dodatkowo zadysponowano GCBA MAN 5/36/5 z JRG14 + Grupę Operacyjną Miasta. Na miejsce dojechała również Policja wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono wydostający się dym wraz z płomieniami ognia z balkonu mieszkania na 3 piętrze. Pierwsza rota udała się po klatce schodowej pod wskazany numer mieszkania natomiast druga rota po sprawieniu drabiny mechanicznej weszła do mieszkania przez okno balkonowe i podała prąd wody na elewację budynku oraz na rzeczy, które znajdowały się na balkonie i w pomieszczeniu. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, przeszukania mieszkania oraz oddymieniu pomieszczeń i klatki schodowej.

W akcji trwającej ponad godzinę brało udział 17 strażaków.

Tekst: st.str. Dawid Buszkiewicz

Zdjęcia: st.str. Dawid Buszkiewicz