Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 9:45 do Punktu Alarmowego JRG 17 wpłynęło zgłoszenie o kolizji 3 samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Bartoka i al. KEN. Do zdarzenia zadysponowano z JRG 17: GBA-Rt 3/16/2,5 , GCBA 5/32/2,5, SLRr z Dowódcą Jednostki oraz z JRG 9: GBA-Rt 2,5/25/2,5.

 Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał wypadek trzech samochodów osobowych. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że kierowca jednego z samochodów pozostaje uwięziony w pojeździe.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do kierowcy samochodu marki Nissan. Następnie odcięciu zasilania we wszystkich samochodach i sorpcji płynów eksploatacyjnych.

ZRM podjął decyzję o zabraniu jednego z kierujących do szpitala. Na miejscu pozostał Patrol Policji oraz pozostała dwójka kierowców biorących udział w zdarzeniu.

W działaniach trwających około 1,5 godziny brało udział 15 strażaków.

Tekst: sekc. Łukasz Góral

Zdjęcia: mł. ogn. Wojciech Pobikrowski