Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 13:40 do Punktu Alarmowego w JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Czwartaków. Do akcji zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4 oraz SD-31 z JRG 13, GBA i GCBA, SD-37 z JRG 8 oraz Grupę Operacyjną Miasta.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, KDR zastał budynek jednorodzinny, w którym wystąpił pożar skrzynki elektrycznej pod napięciem oraz przewodów elektrycznych prowadzących na poddasze. Z poddasza oraz podbitki wydobywał się intensywny dym. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem PSP.

Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poddasze. Pierwszą linię wprowadzono po klatce schodowej wewnątrz budynku a drugą po drabinie mechanicznej z zewnątrz.

W celu zapewnienia ciągłości pracy w aparatach ODO, na miejsce zdarzenia zadysponowano samochód SP-Gaz.

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do usuwania nadpalonych elementów konstrukcyjnych dachu. W celu zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przykryto odsłonięte elementy dachu przy pomocy plandek brezentowych dostarczonych przez właścicieli budynku

W akcji trwającej blisko 5 godzin udział brało 25 ratowników.