Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu dzisiejszym Specjalistyczna Grupa Wodno Nurkowa Warszawa 5 prowadziła działania poszukiwawcze w powiecie żuromińskim w miejscowości Lubowidz na rzece Wkra wraz ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczą z Komendy Powiatowej PSP w Żurominie oraz ratownikami z SGRW-N „Płock 5".

Z informacji uzyskanych od Komendy Powiatowej PSP z Żuromina oraz przybyłej na miejsce Policji z Komendy Powiatowej Policji z Żuromina wynikało, że możliwym jest utonięcie osoby poszukiwanej na rzece Wkra. Działania SGRWN z JRG 1 w Warszawie polegały na przeszukaniu odcinka rzeki przy użyciu przyrządowych metod poszukiwawczych. Koryto rzeki przeszukano na odcinku około 3 kilometrów za pomocą sonaru holowanego - osoby zginionej nie zlokalizowano. Po przekazaniu informacji do Dyżurnego Operacyjnego Województwa jak również po konsultacji z miejscową Policją działania zostały zakończone.

Tekst i zdjęcia: mł. asp. Wojciech Wilk