Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 1 marca około godziny 16:40 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie z Miejskiego Stanowiska Kierowania o zdarzeniu drogowym na ul. Płowieckiej. Do akcji zadysponowano zastęp GBA 2/16 Pr-750 i GCBA 5/32/2,5.

Po dojeździe do miejsca zgłoszenia zastano rozbity samochód osobowy blokujący dwa pasy ruchu na ul. Płowieckiej. Auto z nieznanych przyczyn uderzyło uprzednio w barierę energochłonną. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który nie posiadał zewnętrznych obrażeń i nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz naturalizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu. Kierujący został przebadany przez przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego. Miejsce działań przekazano Policji.

W działaniach brało udział 10 strażaków.

Tekst i zdjęcia: mł. kpt. Karolina Kozak