Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 17:30 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Siekierkowskiej w kierunku Mokotowa. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,5/30/2,5 z JRG 8.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody osobowe po zderzeniu. Elementy pojazdów porozrzucane były po całej jezdni na odcinku około 100m. Ruch trasą odbywał się środkowym pasem. Autami podróżowali wyłącznie kierowcy. Wszyscy przebywali na zewnątrz pojazdów. Jedna z osób kierujących został przebadana przez Zespołu Ratownictwa Medycznego. Pozostałe dwie osoby nie posiadały widocznych obrażeń oraz nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w jednym z aut oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po konsultacji z Dyżurnym Policji dwa samochodu zepchnięto na skrajnie lewy pas ruchu. W jednym z pojazdów zakręcono zawór butli z gazem. Na miejscu zdarzenia pozostał Patrol Policji z WRD w celu przeprowadzenia czynności dochodzeniowych.

W działaniach trwających około godziny brało udział 14 strażaków.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski