Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 07:50 do  SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch samochodów na skrzyżowaniu al. Krakowskiej z ul. Komitetu Obrony Robotników.  Do akcji zadysponowano zastępy GBA-Rt i GCBA z JRG 9.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano rozbite dwa samochody osobowe, pierwszy znajdował się na środkowym pasie jezdni, drugi w bramie wjazdowej do posesji. Wewnątrz jednego z nich znajdował się kierujący, który był pod opieką Ratowników Medycznych. W wyniku wypadku złamaniu uległ słup oświetleniowy, upadając uszkodził linię energetyczną.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG 17, który przy użyciu żurawia zdjął z linii energetycznej i przeniósł uszkodzony słup oświetleniowy na pobocze drogi.  Na miejscu obecna  była Policja, która wyjaśni okoliczności zdarzenia.

Tekst: asp. Rafał Zagóra

Zdjęcia: asp. Rafał Zagóra