Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Zastępy z JRG 5 zostały zadysponowane na Saską Kępę na ul. Jana Styki do zgłoszenia o wydobywającym się dymie z mieszkania na drugim piętrze.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono dym z uchylonego okna na 2 piętrze. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawieniu drabiny mechanicznej do okna. KDR polecił jednoczesne poprowadzenie natarcia na pożar drzwiami wejściowymi oraz przez okno. Prowadzono ewakuacje całego bloku - ewakuowano 19 osób. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przelewania pogorzeliska oraz wyrzucenia większych spalonych elementów na zewnątrz budynku. Następnie sprawdzono miejsce pożaru kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia.

Tekst: kpt. Michał Łubianka
Zdjęcia: st. ogn. Krzysztof Pielacha