Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W godzinach porannych zastęp z JRG 5 został zadysponowany do warszawskiego ZOO w celu pomocy personelowi w podniesieniu słonia, który nie był w stanie zrobić tego o własnych siłach.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano słonice o imieniu Erna leżącą na prawym boku w swoim boksie na terenie słoniarni warszawskiego ogrodu zoologicznego. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz próbie podniesienia zwierzęcia przy pomocy poduszek pneumatycznych oraz zawiesi. Z powodu, iż zwierzę znajdowało się w pomieszczeniu zamkniętym działania były mocno utrudnione. Następnie zadysponowano zastęp z JRG 10, który dysponował specjalistycznym sprzętem. W trakcie działań na miejscu obecny był personel ZOO oraz Pani lekarz weterynarii, która kontrolowała czynności życiowe słonicy. Wszyscy ratownicy zostali poinformowani o sposobie zachowania się przy słoniu oraz o sposobie ewentualnej ewakuacji. Po podniesieniu słonia na nogi dalsze czynności ze zwierzęciem prowadzili pracownicy ZOO.

Tekst: kpt. Michał Łubianka
Zdjęcia: st. ogn. Krzysztof Pielacha