Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Parę minut przed godziną 11:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Bronisława Czecha. Na miejsce udały się zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GBARt 2,5/30/2,5, SLRr z Z-cą D-cy JRG 8 oraz jeden zastęp z OSP Stara Miłosna.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu z ciężarowym. Pojazdy blokowały oba pasy ruchu w kierunku Warszawy. Autami podróżowali jedynie kierowcy. Kierujący Kią po wstępnym przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego pozostał na miejscu.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdów oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym aucie. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję samochód osobowy usunięto na pobocze drogi w celu udrożnienia przejazdu.

W działaniach trwających ponad dwie godziny brało udział 18 strażaków.

Tekst: kpt. Grzegorz Napora
Zdjęcia: sekc. Zbigniew Brewczyńśki