Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W godzinach wieczornych, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 została zadysponowana do działań nurkowych w Płocku.

Nurkowie z Warszawy zostali wysłani do Płocka celem pomocy tamtejszej grupie nurkowej w zakresie prowadzenia prac podwodnych. Powodem działań było zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wjechał do rzeki Wisły na wysokości ul. Rybaki w Płocku. Ze względu na odległość od miejsca zdarzenia, ponad 100 km, SGRWN Warszawa 5 dotarła na miejsce przed północą. Na miejscu okazało się, iż kierująca pojazdem została już wydobyta z pojazdu i przekazana Pogotowiu Ratunkowemu. Dalsze działania miały na celu wydobycie zatopionego pojazdu, który stanowił zagrożenie ekologiczne. Samochód był zatopiony w odległości około 100 m od brzegu, na głębokości bliskiej 4 m. Po przygotowaniu całego sprzętu, w okolicach godziny 1.00 przystąpiono do wydobycia pojazdu. Wydobyto go za pomocą balonu wypornościowego zamkniętego. Ze względu na silny nurt rzeki warunki pracy pod wodą były bardzo trudne. Po podniesieniu samochodu do powierzchni przystąpiono do jego holowania za pomocą łodzi. Na brzeg samochód wyciągnięto wciągarką celem przekazania Policji. SGWRN Warszawa 5 wróciła do koszar przed godziną 5 nad ranem.

Tekst: st. kpt. Łukasz Kochanowski

Zdjęcia: kpt. Łukasz Klimaszewski, mł. ogn. Daniel Grzeszczyk