Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Parę minut przed godziną 14:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Czecha. Na miejsce udały się zastępy: GBA 2/16 Pr-750 z JRG 8 oraz GBARt 3/16/4 z JRG 13.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu z ciężarowym. Opel znajdował się na boku i blokował dwa pasy ruchu. Autami podróżowali jedynie kierowcy. Kobieta z auta osobowego była pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdów oraz odłączeniu akumulatora w osobówce. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję samochód osobowy postawiono na koła i usunięto na pobocze drogi w celu udrożnienia przejazdu.

W działaniach trwających ponad godzinę brało udział 10 strażaków.

Tekst: st. asp. Robert Piwiński
Zdjęcia: sekc. Zbigniew Brewczyńśki