Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 23 marca o godzinie 14:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Wawelskiej. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25, GBA-Rt 2/30 oraz SLRr wraz z Dowództwem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w rejonie skrzyżowania ulic Wawelskiej oraz Żwirki i Wigury doszło do wypadku, w którym uczestniczyły trzy samochody. Osoby przemieszczające się nimi znajdowały się poza pojazdami i nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. Następnie po uzgodnieniu z Policją przemieszczono pojazdy w bezpieczne miejsce, aby udrożnić ruch.

 Akcja trwała do godziny 14:40 i brało w niej udział 10 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: st. str. Maciej Kalinowski