Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 8:53 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego przy ul. Pszenicznej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBARt 3/16, GCBA 5/32 i Mikrobus z Dowódcą Jednostki. Na miejsce zdarzenia udały się również zastępy GCBA 5/32 i SCH44 z JRG 15 oraz Grupa Operacyjna Miasta.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów PSP, zastano rozwinięty pożar elewacji ściany południowej na wysokości pierwszego piętra. W trakcie rozpoznania ustalono, że w  wyniku pożaru doszło do silnego zadymienia pomieszczeń usytuowanych na pierwszym piętrze budynku. Wszystkie osoby przebywające w budynku ewakuowały się o własnych siłach, przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów w budynku, podaniu jednego prądu wody na palące się elementy elewacji oraz wprowadzeniu linii gaśniczej do środka budynku w celu przeprowadzenia rozpoznania bojem. Równolegle do działań gaśniczych prowadzono czynności mające na celu oddymienie pomieszczeń. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych niestabilnych elementów elewacji. Przy użyciu kamery termowizyjnej skontrolowano powierzchnie objęte pożarem – nie stwierdzono zagrożenia. Oddymiono i przewietrzono pomieszczenia wewnątrz obiektu.

W działaniach trwających około 2,5 godziny brało udział 19 strażaków.

tekst: kpt. Łukasz Krystosiak
zdjęcia: ogn. Paweł Pazuła