Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 4.17 do Punktu Alarmowego JRG 17 wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkanie na ulicy Koński Jar. Do zdarzenia zadysponowano z JRG 17: GBA-Rt 3/16/2,5, GCBA 5/32/2,5 i SCD 31; z JRG 9: GBA-Rt 2,5/25/2,5, GCBA5/32/2,5, SD 31 oraz Grupę Operacyjną Miasta. 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia KDR zastał pożar mieszkania oraz wydzielonego od klatki schodowej korytarza na 7 piętrze. Wydobywające się przez okno płomienie nadpaliły również część elewacji. 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu jednej linii gaśniczej na klatce schodowej, podaniu prądu wody na ognisko pożaru, a także rozstawieniu drabiny mechanicznej i podaniu drugiego prądu na płonącą elewację . Podczas prowadzonych działań ewakuowano 5 osób, które przekazane zostały Pogotowiu Medycznemu. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono klatkę schodową oraz zadymione mieszkania za pomocą wentylatora oddymiającego a następnie sprawdzono  przy użyciu  kamery termowizyjnej oraz czujnika wielogazowego, czy nie występuje już zagrożenie. Żadna z osób ewakuowanych z pożaru nie wymagała hospitalizacji. 

W działaniach trwających około 1 godzinę udział brało 22 strażaków 

Tekst: sekc. Łukasz Góral

Zdjęcia: mł.ogn. Hubert Matczak/ asp. Wojciech Leszczyk