Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Rano o godzinie 6:30 SK KM PSP m. st. Warszawy zostało poinformowane o pożarze w murowanym budynku na terenie chronionym przez Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 12. Do działań został również zadysponowany zastęp z JRG 8.

W momencie przyjazdu na miejsce, ratownicy zastali wydobywający się czarny dym z klatki schodowej przez główne wejście do domu. Rozpoznanie szczegółowe wykazało, że do pożaru doszło w kotłowni zlokalizowanej w podpiwniczeniu budynku. Dodatkowo z tyłu budynku ogień wydostający się przez okno kotłowni zaczął przenosić się na elewację murowanego domu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji (odłączeniu wszystkich mediów w budynku) oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu – jeden klatką schodową do kotłowni, drugi od tyłu budynku na palącą się elewację. Dodatkowo wykorzystano technikę wentylacji nadciśnieniowej, która przyczyniła się do szybkiej lokalizacji i ugaszenia pożaru. W  zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Powrót do koszar jednostki zanotowały o godzinie 8:35.

Tekst, foto: mł. asp. Marcin Rybski