Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

 W dniu 30 marca o godzinie 8:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w opuszczonym budynku szkoły przy ulicy Emilii Plater. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25, GCBA 5/32, SCD-41, SLRr wraz z Dowództwem z JRG nr 3 oraz GBA-Rt 2/16 z JRG SGSP.

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania ustalono, że pożarem objęte jest pomieszczenie na parterze budynku, a w całym budynku występuje duże zadymienie.

 W pierwszej fazie działania zastępów PSP polegały na zbudowaniu dwóch linii gaśniczych, z których jedna wprowadzona została do środka budynku, a druga poprowadzona na zewnątrz w celu ,,zresetowania,, pożaru. W wyniku dalszego rozpoznania bojem ustalono, że pożarem objęte są dwa pomieszczenia wraz z wyposażeniem.

W kolejnej fazie działań dogaszano ogniska pożaru, oddymiono wszystkie pomieszczenia oraz dokładnie przeszukano cały obiekt wykluczając obecność osób poszkodowanych.

Akcja trwała do godziny 10:27 i brało w niej udział 20 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: st. kpt. Jakub Okólski