Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 15.25 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4 oraz GCBA 5/32/2,5 z JRG 13. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał zderzenie dwóch samochodów osobowych. Kierowcy opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów PSP. Jeden z kierowców uskarżał się na dolegliwości bólowe.

W pierwszej fazie działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jednemu z kierowców, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu butli LPG  w jednym aucie. W dalszej fazie działań pojazdy usunięto z jezdni na pobocze oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Kierowca jednego z pojazdów po przebadaniu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego został przewieziony do szpitala na dalszą diagnostykę.

W akcji trwającej ponad 1 godzinę brało udział 9 ratowników.

Tekst: mł. asp. Krzysztof Koseski
Zdjęcia: Mateusz Dochód - @rowerem_na_akcje