Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 7:59 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym przy ul. Pełczyńskiego. Do akcji zadysponowano zastępy: GBARt 2/16, GCBA 5/32 z JRG 7. Na miejsce zdarzenia udały się również zastępy SC-D 37 z JRG 2 oraz Grupa Operacyjna Miasta.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów PSP, zastano wydobywające się silne zadymienie z klatki schodowej. W wyniku rozpoznania ustalono, iż pożarem objęta jest jedna z komórek lokatorskich. Działania ratowniczo- gaśnicze utrudniało gęste zadymienie występujące w całym poziomie piwnicy.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów w budynku, podaniu jednego prądu wody na palącą się piwnicę oraz oddymieniu klatki schodowej i przestrzeni piwnicy. Po zakończonych działaniach gaśniczych przy użyciu kamery termowizyjnej skontrolowano powierzchnie objęte pożarem – nie stwierdzono zagrożenia.

W działaniach trwających około 1 godziny brało udział 14 strażaków.

Tekst: mł. kpt. Andrzej Magda

Zdjęcia: sekc. Michał Krukowski