Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 22:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze nieużytkowanego budynku mieszkalnego przy ul. Chlubnej. Do działań zadysponowano trzy zastępy gaśnicze z JRG nr 10, zastęp SCH44 z JRG 15 oraz Grupę Operacyjną Miasta.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar budynku wolnostojącego. Pożarem w całości była objęta druga oraz trzecia kondygnacja nadziemna wraz z dachem i jego przekryciem. W pierwszej fazie działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu od zewnątrz przez otwory okienne. W kolejnej fazie działań podano trzeci prąd gaśniczy na dach budynku z kosza podnośnika hydraulicznego. Następnie wprowadzono czwarty prąd wody do wnętrza budynku, w celu dogaszenia pożaru oraz przeszukania jego pomieszczeń. Nie stwierdzono obecności osób postronnych.

Ze względu na brak sieci hydrantowej na miejscu działań zaopatrzenie wodne było realizowane poprzez dowożenie wody z hydrantu oddalonego ok 1km od miejsca pożaru.

Po ugaszeniu pożaru budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej, nie stwierdzono zagrożenia pożarowego.

Tekst i zdjęcia: kpt. Adam Laskowski