Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 29.03.2020r. na trasie S8 w okolicy miejscowości Ojcowizna doszło do zdarzenia w którym udział brała auto laweta oraz samochód ciężarowy przewożący substancje chemiczne. Na miejsce zadysponowano SGRChem - Eko WARSZAWA 6.

W wyniku zderzenia doszło do zapalenia się samochodu ciężarowego. Lokalne jednostki ochrony przeciwpożarowej podjęły pierwsze działania gaśnicze i zadysponowały Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego WARSZAWA 6.

Działania SGRChem-Eko polegały na rozpoznaniu przewożących substancji chemicznych oraz określeniu poziomu występującego zagrożenia. Po dostarczeniu przez właściciela towaru zastępczego samochodu wraz z lokalnymi strażakami dokonano przeładunku niebezpiecznych materiałów.

Tekst: kpt. Łukasz Faralisz

Zdjęcia: mł. ogn. Karol Fidor