Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 17.30 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu ulic Chruściela i Cyrulików. Do zdarzenia zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4 oraz GCBA 5/32/2,5 z JRG 13. 

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził zderzenie dwóch pojazdów osobowych. Samochody znajdowały się na jezdni blokując jeden pas ruchu. Przed przybyciem PSP kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach. Jeden kierowca wymagał pomocy medycznej.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jednemu z kierowców. Po przybyciu Pogotowia Ratunkowego poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym, a następnie zabrany do szpitala na dalszą diagnostykę

W  dalszej fazie działań odłączono akumulatory, dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych i usunięto jeden pojazd na pobocze.

W akcji trwającej blisko godzinę udział brało 8 ratowników.

Tekst: mł. asp. Krzysztof Koseski
Zdjęcia: Mateusz Dochód - @rowerem_na_akcje