Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Parę minut po godzinie 21:00 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Łysakowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5, i GBARt 2,5/30/2,5.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano zderzenie cztery samochody osobowe i samochodu dostawczego. Ruch ulicą odbywał się wahadłowo. Autami podróżowali jedynie kierowcy. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach, żaden z nich nie posiadał zewnętrznych obrażeń i nie uskarżał się na dolegliwości.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów oraz pachołków ostrzegawczych.  W samochodach odłączono akumulatory, dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto uszkodzone elementy karoserii z jezdni. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano patrolowi Policji. W działaniach trwających około czterdziestu minut brało udział 13 strażaków.

Tekst: st. kpt. Kamil Kowalczyk
Zdjęcia: mł. ogn. Marian Dziubak