Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 16:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze lokomotywy w okolicy PKP Olszynka Grochowska. Do akcji zadysponowano zastęp GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5 z JRG 8 oraz GCBA Man 5/42/5,6 z JRG 5. Na miejsce zdarzenia udał się również Z-ca D-cy JRG 8.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP, KDR stwierdził, iż pożarem objęty jest element wyposażenia lokomotywy elektrycznej znajdujący się w centralnej części dachu. Podczas pomiarów wykonanych kamera termowizyjną wewnątrz lokomotywy temperatura sufity wynosiła ponad 120oC.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przygotowaniu drabiny przystawnej oraz linii gaśniczej do ewentualnego podania proszku gaśniczego. Po odłączeniu przez energetyków zakładowych napięcia w sieci trakcyjnej, strażacy weszli na dach i ugasili pożar przy pomocy gaśnicy proszkowej. Jak się okazało przyczyną zdarzenia było zapalenie się kondensatora elektrycznego. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia pożarowego.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski