Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Parę minut po godzinie 15:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Lucenry. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,5/30/2,5.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził wypadek dwóch samochodów osobowych. Autami łącznie podróżowały trzy osoby: dwie  w Audi i jedna w Peugeocie. Pojazdy znajdowały się na kołach na pasie zieleni pasażera.  Osoby podróżujące Audi opuściły auto o własnych siłach. Kobieta w Peugeocie znajdowała się na przednim siedzeniu pasażera, była przytomna i  miała uwięzione nogi pod deską rozdzielczą.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanej z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych. Kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po wydostaniu poszkodowaną przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W pojazdach odłączono akumulatory oraz zebrano płyn eksploatacyjny przy pomocy sorbentu.

W akcji trwającej około godziny brało udział 10 strażaków.

Tekst: kpt. Grzegorz Napora
Zdjęcia: st. sekc. Mateusz Sasimowski