Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 06:00 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Trakt Brzeski. Do zdarzenia zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4, GCBA 5/32/2,5 z JRG 13 oraz jeden zastęp z OSP Wesoła. 

 Po przybyciu na miejsce zdarzenia, KDR stwierdził wypadek samochodu osobowego z autobusem. Kierowca i pasażerowie autobusu opuścili pojazd przed przybyciem Straży Pożarnej, natomiast kierowca samochodu osobowego w wyniku zderzenia znajdował się zakleszczony w pojeździe.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu butli gazowej w samochodzie osobowym oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej. Po wykonaniu stabilizacji pojazdu przystąpiono do uwolnienia  osoby zakleszczonej przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Osobę ewakuowano  na noszach typu deska i przekazano pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W działaniach trwających ponad godzinę udział brało 14 ratowników.

Tekst: mł. asp. Krzysztof Koseski
Zdjęcia: st.asp. Paweł Redzik / ogn. Grzegorz Olszewski