Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 4 kwietnia o godzinie 19:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Żwirki i Wigury. Do działań zadysponowano zastępy GBA 2,5/25 oraz GBA-Rt 2/30 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że wypadku uczestniczył jeden samochód osobowy, który w wyniku zdarzenia znajdował się oparty na drzewie rosnącym na pasie zieleni rozdzielającym jezdnie. Kierujący autem znajdował się już poza pojazdem, pod opieką przybyłego wcześniej na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Następnie po uzgodnieniu z Policją ściągnięto auto z drzewa oraz ze względu na uszkodzony system korzeniowy usunięto całe drzewo.

Akcja trwała do godziny 21:23 i brało w niej udział 11 strażaków.

 

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: mł. asp. Adam Śledziewski