Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 21:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Podolskiej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy: GBA 2/16 Pr-750 i GCBA 5/32/2,5.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar w fazie rozwiniętej. Pożarem objęta była piwnica oraz parter. Dach w budynku był zawalony.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz poprowadzeniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na pożar. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi sprawdzano obiekty pod kątem obecności osób poszkodowanych. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania nagromadzonego w pomieszczeniu materiału palnego. Teren pogorzeliska sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Osób poszkodowanych nie stwierdzono.

W działaniach trwających ponad godzinę brało udział 10 strażaków.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski