Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 14:30 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Płowieckiej. Na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy z JRG 8, jeden zastęp z JRG 12 oraz Grupa Operacyjna Miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy oraz samochód ciężarowy po zderzeniu. Pojazdy znajdowały się na kołach na dwóch skrajnych pasach jezdni w kierunku Lublina. Samochodami poruszali się jedynie kierowcy, którzy w momencie przyjazdu PSP przebywali wewnątrz aut. Obaj mężczyźni wymagali udzielenia pomocy medycznej.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zamknięciu ruchu drogowego na wszystkich pasach jezdni w kierunku Lublina. Kierowca Scanii wyszedł z pojazdu w asyście ratownika PSP. Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kierowca busa został ewakuowany na noszach typu deska. Samochód posiadał rozerwaną kabinę wokół miejsca kierowcy w związku z tym możliwe było wydobycie poszkodowanego bez użycia sprzętu hydraulicznego. W momencie ewakuacji poszkodowanego na miejscu był obecny Zespół Ratownictwa Medycznego, który wraz z ratownikami PSP udzielał pomocy mężczyźnie. W dalszej części działań przystąpiono do sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz odłączono akumulatory w pojazdach. Przybyła na miejsce zdarzenia Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego WARSZAWA 8 usunęła oba pojazdy na pobocze drogi.

Na miejscu zdarzenia znajdował się funkcjonariusz PSP mł. ogn. Daniel Szopa z JRG 12, który przebywając w czasie wolnym zauważył zdarzenie. Mł. ogn. Szopa udzielał pierwszej pomocy najbardziej poszkodowanej osobie. Po przybyciu PSP przekazał KDR-owi informacje o sytuacji.

Tekst: mł. bryg. Paweł Adamczyk
Zdjęcia: ogn. Maciej Karłowicz