Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 01:30 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ul. Trakt Lubelski. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750 oraz GBARt 2,9/16/390.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia PSP zastano samochód osobowy marki Seat, który wypadł z jezdni i uderzył przodem w słup oświetleniowy. Pojazdem podróżował jedynie kierowca. Mężczyzna posiadał  widoczne obrażenia.

Działania PSP w pierwszej części polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie odłączono akumulator w pojeździe i  zebrano rozlane płyny eksploatacyjne przy pomocy sorbentu.  Poszkodowanemu kierowcy udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie zajął się nim Zespół  Ratownictwa Medycznego.  Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji, który kontynuował swoje czynności.

W akcji trwającej ponad godzinę brało udział 10 strażaków.

Tekst: mł. asp. Łukasz Anczkiewicz
Zdjęcia: mł. asp. Arkadiusz Graczyk