Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 12:34 zastępy GCBA, GBA-Rt z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 zostały zadysponowany do zdarzenia przy ul. Radomszczańskiej. W zgłoszeniu była zawarta informacja o uszkodzonym przez koparkę rurociągu z gazem.

Kierujący Działaniami Ratowniczymi po przybyciu na miejsce potwierdził treść zgłoszenia. Operator koparki podczas prowadzonych prac budowlanych wyrwał około 1mb rury. Z przewodu ulatniał się gaz ziemny. Działania Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, pomiaru stężenia gazu wokół wykopu i wyznaczeniu strefy bezpiecznej. Po usunięciu awarii przez pracowników Pogotowia Gazowego strażacy sprawdzili zawartość gazu ziemnego w atmosferze w rejonie wykopu. Wynik urządzenia pomiarowego nie wykazał podwyższonego stężenia. Brak dodatkowego zagrożenia. Powrót do koszar zastępy zanotował o godzinie 13:24.

Tekst: mł. ogn. Marcin Rybski, foto: JRG 12.