Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W nocy ze środy na czwartek strażacy z JRG 12 zostali zadysponowani do pożaru w lesie. Zgłoszenie wpłynęło od osoby postronnej o godzinie 22:00. W treści była zawarta informacja, że ogień sięga kilku metrów.

Na miejsce zdarzenia ratowników Państwowej Straży Pożarnej doprowadził patrol Policji, który jako pierwszy dotarł do pożaru. Na niewielkiej polanie w lesie paliło się składowisko drewna pozostałego po wycince lasu. Mocno rozwinięty pożar stwarzał bezpośrednie zagrożenie pożarowe dla lasu i położonej tuż obok stadniny koni. Rozkazem KDR-a podano dwa prądy wody na źródło ognia. Pożar szybko zlokalizowano. Na koniec dokładnie przelano teren wokół miejsca pożaru w promieniu kilkunastu metrów. Działania przy ul. Podkowy zakończono kilka minut przed godziną 24:00.

Ze względu na brak opadów w naszym województwie, podobnie jak na obszarze większości kraju obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. W praktyce oznacza to, że w ciągu kilkunastu sekund w miejscu gdzie został podłożony ogień pojawia się ogromne niebezpieczeństwo. Pożar rozwija się błyskawicznie.

Tekst, foto: mł. asp. Marcin Rybski