Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godz. 15:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z tramwajem na ul. Puławskiej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 9 GBA- Rt 2,5/25/2,5 GCBA 5/32/2,5. oraz SLRR z Dowódcą Jednostki.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z tramwajem. W samochodzie znajdowała się kierująca której udzielono wsparcia psychicznego.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie, a następnie usunięto znak drogowy który uniemożliwiał poszkodowanej opuszczenie pojazdu. Poszkodowana o własnych siłach opuściła uszkodzony samochód i w asyście Ratownika Medycznego udała się do karetki. Okoliczności zdarzenia wyjaśni będący na miejscu patrol Policji.

 

Zdjęcia: str. Kamil Maruszczak

Tekst: asp. Rafał Zagóra