Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 rozłożyli namiot, który w czasie epidemii ma służyć jako polowa izba przyjęć dla Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. 

Na teren szpitala przyjechał również zastęp OSP Ładzyń (powiat miński) z namiotem pneumatycznym. Namiot ustawiono ok. 10 metrów od wjazdu do izby przyjęć. Do takiego namiotu będą trafiali pacjenci, którzy przyjdą bezpośrednio bądź przyjadą transportem sanitarnym z podejrzeniem, bądź pacjenci z kontaktu z koronawirusem. W namiocie na tym etapie, będzie odbywała się segregacja tych pacjentów. Wszystkie działania, które od kilku tygodni prowadzi Państwowa Straż Pożarna w zakresie zwalczania zagrożenia koronawirusem mają charakter wspomagający działania innych służb i instytucji. Działania PSP w tym zakresie są realizowane pod nadzorem lub w uzgodnieniu z Państwową Inspekcją Sanitarną MSWiA na danym terenie. 

Tekst: mł. asp. Marcin Rybski

Foto: mł. bryg. Piotr Rutkowski