Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 19:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o łosiach uwięzionych w zbiorniku wodnym przy ul. Płochocińskiej. Do działań zadysponowano trzy zastępy z JRG nr 10, Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową „WARSZAWA 5” oraz Grupę Operacyjną Miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa łosie w zbiorniku przeciwpożarowym przy stacji paliw. Jedno ze zwierząt było martwe, a drugie próbowało się utrzymać na wodzie. Działania zastępów w początkowej fazie polegały na próbie wydobycia łosia przy pomocy węża pożarniczego. Z powodu wysokiego poziomu wody próba ta się nie powiodła. Podjęto decyzję o wypompowaniu wody przy użyciu motopompy pływającej oraz dwóch autopomp. Te działania umożliwiły łowczemu podanie zwierzęciu leku uspokajającego, a następnie wyciągniecie łosia na brzeg. W końcowej fazie działań zostało wydobyte martwe zwierzę.

W działaniach trwających trzy godziny brało udział 6 zastępów i 21 strażaków.

Tekst: kpt. Adam Laskowski
Zdjęcia: Łukasz Rytel