Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W godzinach porannych na ul. Poleskiej doszło do pożaru mieszkania. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG 15.

Po dojeździe z mieszkania na parterze wydobywał się intensywnie dym i ogień. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy podali jeden prąd wody z zewnątrz oraz drugi po klatce schodowej do wnętrza mieszkania. Część mieszkańców z zadymionej klatki schodowej ewakuowała się przed dojazdem PSP, natomiast reszta została na balkonach swoich mieszkań. Z uwagi na duże zadymienie na ciągach ewakuacyjnych nie było możliwości ich sprowadzenia. Jedna z osób znajdująca się na zewnątrz w trakcie działań zgłosiła złe samopoczucie, podano jej tlen, a przybyły ZRM zabrał ją do szpitala w celu przebadania. Po ugaszeniu pożaru rozpoczęto oddymianie lokalu oraz klatki schodowej. Miejsce pożaru zostało sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej, nie stwierdzono zagrożeń.

Tekst: asp. sztab. Rafał Laskowski

Zdjęcia: kpt. Artur Janowski