Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 20:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku należącym do Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk mieszczącego się przy alei Lotników 32/46 w Warszawie. Do zdarzenia w pierwszej fazie zadysponowano zastępy z JRG 9 - GBA-Rt 2,5/30/2,5, GCBA 5/32/2,5, SD31 oraz z JRG14 – GBA-Rt 3/16/4,2.

 Po przybyciu zastępów PSP na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zadymienie wydobywa się z jednego z pomieszczeń znajdującego się na poziomie piwnic w budynku dwupiętrowym. Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na rozwinięciu linii gaśniczej po biegach klatki schodowej, jednak ze względu na charakter pożaru do gaszenia użyto gaśnic śniegowych i proszkowych. Równolegle prowadzono przeszukanie całego budynku w celu wykluczenia obecności pracowników Instytutu. W wyniku podjętych działań pożar został zlokalizowany na powierzchni około 3 m2. W drugiej fazie działań strażacy monitorowali temperaturę wewnątrz wygaszanego pieca usytuowanego w pomieszczeniu, w którym doszło do pożaru oraz sprawdzali przestrzeń wewnątrz budynku przy pomocy kamer termowizyjnych oraz detektorów wielogazowych. W związku z tymi działaniami na miejsce zdarzenia zadysponowano kolejne zastępy, w tym grupę chemiczną. Podczas działań nikt nie został ranny.

W działaniach, trwających około 5 godzin, ponadto udział brały 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Energetyczne i Gazowe.

Tekst: st.str. D.Buszkiewicz