Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 11:42 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Grochowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5 i GBARt 2,9/16/340.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w przystanek tramwajowy. W toku działań ustalono, iż kierujący osobówką stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w samochód jadący po swojej prawej stronie, a następnie odbił i uderzył w przystanek. Konstrukcja przystanku przewróciła się na stający tramwaj. W chwili wypadku na przystanku nikt nie przebywał.  Kierowca  Volkswagena zbiegł z miejsca zdarzenia pozostawiając dwie ranne pasażerki.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym. Postali strażacy udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy.  Przybyłe na miejsce zdarzenia dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego zabrały ranne kobiety do szpitala w celu wykonania dodatkowych badań. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Wydział Ruchu Drogowego, Volkswagen Polo został wyciągnięty przez strażaków z przystanku przy pomocy wyciągarki.

W działaniach trwających około półtorej godziny brało udział 12 strażaków.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski